Wpis z

Pierwsza miesiączka – poradnik dla rodziców

STORIES

Rozpoczął się wrzesień, czas powrotu do szkoły. Dla wielu nastolatek, które już rozpoczęły miesiączkować lub zbliżają się do tego wydarzenia jest to stresujący czas. Często nie wiedzą, jak poradzić sobie z miesiączką w szkole czy podczas innych zajęć.

Jeśli chcesz pomóc Twojej córce w tym trudnym okresie, a przy tym umocnić wasze relacje (zwłaszcza jeśli Twoja córka przeżywa nastoletni bunt) musisz pokazać, że jesteś dla niej wsparciem i w razie czego może na Ciebie liczyć!

 

Kiedy rozmawiać?

Najlepiej zacząć rozmawiać z córką o miesiączce zanim ona się pojawi. Jeśli widzisz, że córka zaczęła interesować się menstruacją, czyta artykuły o dojrzewaniu w gazetach czy Internecie lub co więcej sama zaczęła od czasu do czasu zadawać pytania na ten temat, to znaczy, że to dobry czas aby porozmawiać z córką. Zazwyczaj ta chwila nadchodzi gdy dziewczyna ma około 11 lat.

Jak powinna wyglądać taka rozmowa?

mom-838980_960_720Po pierwsze, wybierz odpowiedni moment. Najlepiej żebyście były wtedy same i nikt wam nie przeszkadzał. Może warto udać się na spacer do parku, w którym już dawno nie byłyście, albo zagrać razem w zakurzoną grę planszową? Rozmowa na temat dojrzewania to też świetna okazja, by zacieśnić łączącą Was więź.

Kiedy już znajdziesz odpowiednią chwilę, zacznij od pytania, co córka słyszała czy też czytała na ten temat. Czy wie już, co to jest miesiączka, dlaczego kobiety miesiączkują i jak zakłada się podpaskę?

Ważne jest, żeby podczas rozmowy wspomnieć o tym, że miesiączka to naturalna część życia każdej kobiety i nie należy się jej wstydzić. Zapewnij swoją córkę, że zawsze będzie mogła poprosić Cię o pomoc w tej sprawie i że zawsze udzielisz jej wsparcia.

student-1571488_960_720Wiele nastolatek czuje się skrępowana taką rozmową i czasami wstydzi się zapytać o szczegóły. Ty również możesz nie pamiętać, jak wielkim przeżyciem jest pierwsza miesiączka i jakie problemy może mieć Twoja córka na tym etapie.  Dlatego warto wykorzystać podczas rozmowy książkę, na przykład „Femingerie – poradnik dla nastolatek”, która w formie pytań i odpowiedzi przeprowadza przez większość problemów, z jakimi może spotkać się Twoja córka. Po zakończeniu rozmowy warto podarować jej tę książkę, żeby mogła zapoznać się z nią sama.

 

 Jak przygotować córkę do pierwszej miesiączki? Zestaw szkolny

Kiedy już odbędziecie swoją pierwszą rozmowę, kolejnym ważnym krokiem jest pomóc jej w przygotowaniu zestawu szkolnego, dzięki któremu na wypadek gdy pierwsza miesiączka spotka ją w szkole będzie ona mogła bez problemu sobie z nią poradzić. Zapakujcie do dyskretnej kosmetyczki:

party-1639939_960_720

– dwie podpaski

– jedną parę bielizny miesiączkowej

– chusteczki do higieny intymnej

– torebka na odpadki higieniczne – dostaniesz je w aptece. Możecie także użyć zwykłej papierowej torebki. Jest to najlepszy sposób na dyskretne pozbycie się podpaski w szkole lub w domu przyjaciółki.

– tabletka łagodnego leku przeciwbólowego – poinformuj córkę w jakim przypadku należy ją użyć (np. ból pleców czy głowy)

Porozmawiaj z córką, co jeszcze powinno znaleźć się w zestawie szkolnym – razem na pewno stworzycie zestaw odpowiedni do potrzeb Twojej córki!

Zestaw bielizny miesiączkowej dla nastolatek

you feel more fulfilledJeśli Twoja córka nadal martwi się, że pierwsza miesiączka zaskoczy ją znienacka w szkole lub podczas odwiedzin u koleżanki dobrym pomysłem jest zakup zestawu bielizny miesiączkowej przeznaczonej specjalnie dla nastolatek takiego jak Femingerie Young. Dzięki temu, że jest taka bielizna jest nieprzemakalna, a przy tym wykonana z przewiewnego, oddychającego materiału bambusowego to zapewnia duży komfort i ochronę każdego dnia. Wiele dziewczyn decyduje się na noszenie bielizny miesiączkowej na co dzień co szkoły, aby uniknąć kłopotliwej wpadki podczas lekcji czy zajęć WF.

Pamiętaj, to od Ciebie zależy, czy Twoja córka zapamięta ten początek kobiecości jako coś pozytywnego, czym należy się cieszyć czy też jako coś wstydliwego, negatywnego. Pomóż córce przejść przez ten trudny lecz ważny etap, a wasze relacje na pewno się poprawią.

ZOBACZ ZESTAW FEMINGERIE YOUNG

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny Obowiązkowe pola są zaznaczone *