Wpis z

Jak usunąć plamy z krwi? – poradnik

Te z Was, które kupiły już zestaw Femingerie na pewno nie narzekają już na przypadkowe przecieki na spodniach czy prześcieradle podczas miesiączki. Co jednak zrobić, gdy plama krwi powstanie podczas przebierania się lub kiedy skaleczycie się podczas golenia? O to nasze porady!

Działaj szybko!

miu
Łatwo pozbyć się plamy krwi w ciągu pierwszych 24 godzin od jej powstania – potem może to już być ciężkie. Jak tylko zauważysz plamę polej ją białym octem i pozostaw na 5-10 minut. Następnie zetrzyj plamę czystym ręczniczkiem. Powtórz jeśli to koniecznie i potem od razu upierz tkaninę.

Nie masz w domu octu? W ten sam sposób możesz wypróbować amoniak zmieszany z wodą w proporcji 1:1 lub wodę utlenioną. Uważaj jednak na kolorowe tkaniny, ponieważ woda utleniona może je odbarwić.

Pmiu2oplamiona bluzka na imprezie?

Jeśli skaleczyłaś się na imprezie lub  wycieczce i na ulubionej bluzce powstała plama, potraktuj ją… coca colą! Najlepiej zanurz całą tkaninę w misce z tym napojem na parę godzin, co skutecznie pozwoli pozbyć się zabrudzenia.

Stara plama na pościeli

Niestety, najciężej jest się pozbyć starych plam z krwi. Jeśli powyższe sposoby nie dały dobrych rezultatów, spróbuj namoczyć tkaninę najpierw w zimnej wodzie z dodatkiem soli i sody oczyszczonej, a po kilku godzinach w ciepłej wodzie z dodatkiem proszku enzymatycznego.

Aby nigdy nie martwić się plamami na spoenjoydniach czy prześcieradle podczas okresu, używaj bielizny miesiączkowej Femingerie!

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny Obowiązkowe pola są zaznaczone *