Wpis z

Okres podczas snu – poradnik Femingerie

 

Zimowa aura sprzyja wylegiwaniu się w łóżku, ale dla wielu z nas spokojny sen podczas okresu to rzecz trudna do osiągnięcia. Podczas miesiączki temperatura naszego ciała wzrasta do 37-37,3 stopni Celcjusza, podczas gdy głównym sygnałem który wprowadza nasz organizm w stan senności jest naturalne obniżenie temperatury ciała. Dodatkowo bóle i skurcze nie ułatwiają sprawy. Na szczęście jest parę sposobów by sobie z tym poradzić!

KŁOPOTY Z ZAŚNIĘCIEM

pexels-photo-371109 (1)Jeśli ciągle przewracasz się w łóżku, a sen nie przychodzi od godzin weź długą gorącą kąpiel. Nie może być ona krótsza niż 20 minut. Nie tylko pozwala zrelaksować się mięśniom, ale także podnosi ona temperaturę ciała, a gdy kładziesz się spać opada w wolnym relaksującym cię tempie pozwalając zanurzyć się w głęboki sen. Dodatkowo na pół godziny przed zaśnięciem wypij wodę z dodatkiem kropel waleriany – w przeciwieństwie do melisy pozwalają one nie tylko szybko zrelaksować się, ale także pomagają z bezsennością. Za kilka złotych kupisz je w każdej aptece.

POZYCJA DO SPANIA

Jeśli dokuczają Ci bóle miesiączkowe przyjrzyj się pozycji w jakiej próbujesz zasnąć. Często nasza ulubiona poza do spania zupełnie nie sprawdza się podczas okresu, np. spanie na brzuchu może powodować wzmożony nacisk na macicę, co powoduje większe krwawienie i skurcze. Specjaliści polecają zasypianie w pozycji prenatalnej, która odciąża mięśnie podbrzusza.

TECHNOLOGIE

person-woman-apple-hotelDawno wybiła już północ, a Ty nadal od znudzenia przeglądasz facebooka? Wszyscy wiemy, jak ciężko jest przestać korzystać z tabletów i smartfonów kiedy znudzeni lub zestresowani próbujemy zasnąć, ale na szczęście z pomocą przychodzą aplikacje takie jak Cold Turkey które umożliwiają wyłączenie wybranych aplikacji na z góry określony czas.

Nie chcesz całkowicie odcinać się od swojego telefonu? W takim razie zadbaj o to, aby w czasie nocnym Twój telefon lub tablet nie emitował niebieskiego światła, które zaburza produkcję melatoniny i powoduje kłopoty z zaśnięciem.

PLAMY NA POŚCIELI

Bardzo często podczas miesiączki martwimy się o to, czy podpaska lub tampon nie przecieknie w trakcie snu. Zwłaszcza podczas wyjazdu lub spania u znajomych może okazać się to niekomfortowe. Jeśli plamy na pościeli spędzają Ci sen z powiek wypróbuj bieliznę miesiączkową Femingerie. Dzięki specjalnej szerokiej powłoce ochronnej i przyjemnym w dotyku materiale plamy na pościeli czy niewygodna bielizna nie będą już Twoim problemem!

ZOBACZ ZESTAWY FEMIGERIE

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie widoczny Obowiązkowe pola są zaznaczone *