O nas


Femingerie to produkt stworzony przez zespół polskich studentów. Chcemy, aby dzięki niemu każda kobieta mogła czuć się komfortowo i atrakcyjnie zwłaszcza wtedy, kiedy najbardziej tego potrzebuje. Ale Femingerie to nie tylko bielizna. Przede wszystkim pragniemy zaszczepić nowe innowacyjne podejście do kobiecego miesiączkowania.

Pomyśl o tym:

Coraz częściej zwracamy uwagę na to, jak to co jemy wpływa na nasz ekosystem. Niektórzy podejmują decyzję o podjęciu diety wegańskiej, inni przywiązują dużą wagę do żywności organicznej. Podobnie dbamy o recykling czy oszczędność wody. Jednak czy zastanawialiście się, jak menstruacja wpływa na środowisko?

Pierwsza miesiączka to często właśnie ta okazja, kiedy młode dziewczynki dowiadują się od starszych, zaufanych kobiet – matek, babć, nauczycielek – o tajnikach tej nowej dziedziny jaką jest życie intymne. Jest to dla nich duży stres i ważne doświadczenie, które może zadecydować o tym, czy o „tych sprawach” będą mówić niepewnie i ze wstydem czy też właśnie z pewnością siebie i zadowoleniem z bycia kobietą.

Gdy okres nie daje żyć, wiele kobiet sięga po kolejną tabletkę przeciwbólową i przeklina swój organizm. Zupełnie niepotrzebnie! Istnieje wiele sposobów na to, by miesiączki były nie tylko bezbolesnym i bezproblemowym doświadczeniem, ale by przyczyniły się do lepszego poznania własnego ciała a nawet poprawy zdrowia!

W Afryce tysiące dziewcząt nie ma dostępu do podpasek czy tamponów. Z tego powodu uczennice opuszczają cztery dni zajęć szkolnych w ciągu miesiąca. Niektóre zajmują się prostytucją, aby móc pozwolić sobie na te środki higieniczne. Miesiączka kojarzona jest tam z przekleństwem i wstydem.


Menstruacja to nie tylko comiesięczna przypadłość kobiet, to złożone zagadnienie, wpływające na wiele wymiarów życia.

Dowiesz się więcej sięgając po nasze książki:

Facebooktwitter